Tradingview En İyi Al Sat İndikatörü Hangisidir? Nasıl Kullanılır?

Makalemizde tradingview en iyi al sat indikatörü konusunda deyindik. Size zevkle okuyacağınız bir makale yazdığımızı düşünüyoruz. Makalemizde ayrıca Tradingview al sat sinyali veren indikatörler ve Tradingview al sat sinyali nasıl yapılır? konularınada deyindik.

Tradingview En İyi Al Sat İndikatörü Hangisidir?
Tradingview En İyi Al Sat İndikatörü Hangisidir?

Tradingview En İyi Al Sat İndikatörü Hangisidir?

Tradingview sistemi bünyesinde birden fazla göstergeleri barındırmaktadır. Dolayısıyla da sizler için tradingview en iyi al sat indikatörü olarak birden fazla seçenek sunduk. İşte bu indikatörler şöyle sıralanmaktadır:

  1. Stokastik İndikatör
  2. Macd İndikatörü
  3. Rsi İndikatörü
  4. TradingView Fibonacci
  5. Hareketli Ortalamalar
  6. Bollinger Bandı

Hisse senedinin ucuz mu pahalı mı olduğunu gösteren indikatör çeşidi Stokastik İndikatör türüdür. Macd İndikatörü ise iki çizginin kesişmesi sayesinde al sat sinyali vermekle görevlidir. Bu indikatörün bilinçli kullanılması gerekmektedir.

Rsi İndikatörü de al sat sinyali veren indikatördür. 0 ile 100 arasında dalgalanma göstermektedir. Eğer rakam 100 rakamına doğru yaklaşırsa pahalı demektir. 0 rakamına yaklaşırsa da ucuzlamış demektir.

TradingView Fibonacci ise destek direnci sunan indikatördür. Gelecekteki direnç ve destek seviyelerini göstermektedir. Hareketli Ortalamalar da hisse senedi gibi herhangi bir finansal varlığın teknik analizini yapmaktadır. Bu seçenek her zaman grafiğin üzerinde açık olmalıdır.

Bollinger Bandı da trendler konusunda destek direnç ve fiyat ortalamaları hakkında bilgiler vermekle görevlidir. Bu seçenek teknik analizler yaptığı için strateji belirlemede fayda sağlamaktadır.

Tradingview Al Sat İndikatörü Nasıl Kullanılır?
Tradingview Al Sat İndikatörü Nasıl Kullanılır?

Tradingview Al Sat İndikatörü Nasıl Kullanılır?

Tradingview sistemi özellikle tradingview al sat indikatörü konusuyla ilgili https://tr.tradingview.com/ sitesinden teknik göstergeler eğitim videoları sunmaktadır. Siteyi bu şekilde inceleyerek al sat konusunda uzman olabilir ve nasıl kullanılacağını da öğrenebilirsiniz.

Bu videolarda al sat göstergeleri arasında yer alan Rsi İndikatörü kullanımı ve Macd İndikatörü kullanımını anlatmaktadır. Bu indikatörler al sat konusunda sinyal veren indikatör çeşitleridir. Bu grafiklerin yorumlanması yükselişte satış düşüşte alış şeklinde yorumlanmaktadır.

RSİ hesaplanması bir formüle dayanmaktadır. Grafikte takip edilen ürünün fiyatı sizin belirleyeceğiniz periyoda göre en düşük ve en yüksek seviyelerinin alınmasıyla hesaplanmaktadır.

Macd İndikatöründe ise satış sinyalini görebilmek yön olarak aşağıya çevrilen tetik çizgisinin pozitif bölgede aşağı doğru kesmesiyle yorumlanmaktadır. Çizgi aşağı doğru kesiliyorsa satış sinyalidir şeklinde yorumlanmaktadır. Tetik çizgisi negatif bölgedeyse ve yukarı doğru kesiliyorsa da alış sinyali olarak değerlendirilmektedir. Al sat indikatörlerini kullanmak için Tradingview sistemini incelemeniz ve üye olmak için gerekenleri öğrenmeniz yeterli olacaktır.

Sonuç paragrafında konuyu özetleyelim. İndikatörler yatırım araçlarının alımı ve satımı konusunda yardımcı olan borsa göstergeleri olarak tanımlanmaktadır. Piyasada birden fazla işlemi yapan indikatör grubu bulunmaktadır.

Birey ve kurumların hisse senedi gibi kullandığı bir diğer yatırım aracı da kripto para yatırım aracıdır. İndikatörler yani göstergeler bu yatırım aracıyla ilgili tahminler ve analizler de sunmaktadır. Borsa piyasasında coin para birimi de alınıp satılabilmektedir. Bu konuda en iyi yatırım desteği göstergeler yani indikatörler sayesinde alınabilmektedir.

Kripto Sektörünün Yükselen Yıldızı Olmak İster Misin?