88+ Altcoin, Kripto Para Ve Bitcoin Sinyal Bulucu Programlar

Kripto sinyalleri, hangi kripto paranın alınacağını, alınacak fiyatı, satış hedeflerini ve stop loss’u bildiren talimatlardır. Bu sinyaller, sinyal sağlayıcı tarafından araştırılan ve bu nedenle kazandırma olasılığının yüksek olduğu düşünülen fikirleridir.

Kripto Para Sinyal Bulucu Programlar

Bu çerçevede nasıl başlayacağınız ve hangi sinyal sağlayıcıları kullanacağınız konusunda bilgi vermeye çalışacağız. Bu sinyaller için önerdiğimiz kripto para birimi değişimi ve takip etmenizi önerdiğimiz ipuçlarını paylaşacağız. Bunlar kripto sinyalleri hakkında bilmeniz gereken her şeyde size yol gösterici olacaktır.

Hangi para birimini satın alacağınıza ilişkin bilgiyi kripto para sinyal bulucu size bir talimatla göndermektedir. Bu talimatlar tipik olarak aşağıdaki bilgileri içerecektir:

  1. Satın alınacak kripto para birimi – Sinyal, satın alınması gereken kripto para birimini belirleyecektir, örn. BTC, ETH, XRP
  2. Satın alma fiyatı – Kripto para birimini satın almaya çalışmanız gereken fiyatı
  3. Satış hedefleri – Kâr elde etmek için kripto para birimini satmanız gereken fiyatı
  4. Stop loss (zararı durdurma) – Kayıpları azaltmak için elde bulundurulan kripto paradan otomatik olarak çıkmanızı sağlayan bir mekanizma

Bitcoin Sinyal Bulucu Programlar

Özellikle bitcoin sinyal bulucu kullanarak Bitcoin için de sağlayıcılar bulmanız mümkündür. Ancak sağlayıcınıza hangi konularda anında bildirim almak istediğinizi belirtmeniz gerekmektedir. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz. Giriş fiyatına ulaşıldığında, herhangi bir kar hedefine ulaşıldığında ve zararı durdurma gelindiğinde talimat alınması istenebilmektedir.

Bu arada bu sinyallerin herhangi bir borsanın işleyişine yönelik olduğunu görmektesiniz. Bu kapsamda diğer piyasalar için de kullanmayı düşünebilirsiniz. Ancak kripto sinyalleri kripto para borsasına özgüdür. Bu, bir sinyali takas etmek için o borsada bir hesabınızın olması gerektiği anlamına gelir.

Çoğu sinyal sağlayıcısının sinyal sağlayacağı başlıca borsalar arasında Binance, BitMex, Bittrex ve Coinbase bulunuyor. Ancak yeniyseniz, Binance ve BitMex için alım satım hesapları oluşturmanızı ve yalnızca bu borsalar için sinyalleri takip etmenizi öneririz.

Sağlayıcılardan sinyal almanın birkaç yolu vardır, ancak bunları almanın en popüler yöntemi Telegram’dır. Telegram, aynı WhatsApp görünümüne ve işlevine sahip bir anlık mesajlaşma hizmeti uygulamasıdır. Bununla birlikte, Telegram’ın onu diğerlerinden ayıran bazı benzersiz özellikleri vardır.

En önemlisi bot işlevselliğidir. Telegram botları programlanabilir ve mesajları otomatik olarak işleyecek şekilde tasarlanabilmektedir. Kullanıcılar genellikle grup ortamlarında komut mesajları yayınlayarak bu botlarla etkileşime girer.

Altcoin Sinyal Bulucu Programlar

Telegram botlarını altcoin sinyal bulucu olarak da kulanmak mümkündür. Hatta bir borsaya girmek zorunda kalmadan bu botlarla otomatik olarak işlem yapmasına izin verilmektedir. Doğru izinler ayarlandığı sürece, tüm işlemlerinizi Telegram üzerinden bir düğmeye tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz.

Kripto sinyallerini almanın başka bir yöntemi de e-postadır. Genellikle, bir sinyal grubuna abone olarak getiri elde etmekle ilgilenen kişiler Telegram uygulamasına sahip olmayabilmektedir. Bu nedenle, bazı sağlayıcılar e-posta yoluyla sinyal göndermeyi tercih etmektedirler.

Bununla birlikte, bunun en büyük dezavantajı, e-postalarınızı sık sık kontrol etmediğiniz sürece, bir sinyali kaçırabilmenizdir. Bu durumda sağlayıcınızdan bir sinyal gelir gelmez anında bildirim alamamaktasınız Bu kripto sinyallerini almanın en iyi yolu olmasa da bazı insanlar için işe yaramaktadır.

Diğer yandan bu sağlayıcıların katılma süreci de sık sorulan sorulardan olmaktadır. Öncelikle, kripto sinyal topluluğunun büyük bir yüzdesi Telegram’da bulunmaktadır. Katılma süreci ilk olarak sinyal grubunun yöneticisi ile iletişime geçmekle başlamaktadır. İletişime geçtikten sonra bu yönetici nasıl ödeme yapacağınız ve katılacağınız konusunda size yol göstermektedir.

Sinyal sağlayıcıların bir kısmı ücretli gruplardan oluşurken bir diğer kısmı ise ücretsiz gruplardan oluşmaktadır. Yatırım yapacak kişiler kendilerine uygun olan bu gruplardan birini seçmektedir.

Başa dön tuşu