90% BAŞARILI: Altcoin, Kripto Para Ve Bitcoin Pump Grupları Hangileridir?

Altcoin pump grupları ve binance pump grupları hakkında net bilgileri bulacağının makalemizde kripto para pump grupları hakkında net bilgiler aktardık. Coin pump grupları nelerdir? Telegram pump grupları hangileridir? gibi sorularınıza cevap veriyoruz.

Çeşitli bitcoin ve altcoin pump grupları, kripto para ticaretini pompalama ve boşaltma planları yoluyla manipüle etmek için anonim operasyonlar yapar veya kitleleri buna yönlendirir. Bu gruplar operasyonlarına genellikle içeriden bir bakış sağlar.

Kripto Para Pump Grupları Hangileridir?
Kripto Para Pump Grupları Hangileridir?

Kripto Para Pump Grupları Hangileridir?

Kaynaklar, kripto pompalayıp boşaltma planlarının son altı ayda milyar dolarlık alım satım faaliyeti ve “yüz milyonlarca dolarlık kayıp” oluşturduğunu belirtiyor. Sadece bu süre içerisinde 125 kez pompala-boşalt operasyonu yapıldı ve 121 farklı madeni paranın fiyatını manipüle ettiler. Kripto piyasasında yer almak istiyorsanız önemli olan bu kripto para pump grupları ile oratk hareket etmeniz olacaktır.

Ekonomi otoritelerine göre, kripto pompalama ve boşaltma planları, borsanın ilk günlerini anımsatan bir şekilde işliyor. Bu süre zarfında, bir grup tüccar, gruplar halinde satın alma yoluyla fiyatları manipüle ederek piyasalarda hasara yol açar. Kripto para piyasalarında da benzer bir dinamik vardır.

Bir tüccar ordusu, bir madeni parayı sosyal medya da dahil olmak üzere birden fazla kanalda duyurarak coşku uyandırıyor. Ardından, bunun için koordineli bir satın alma çılgınlığı başlatırlar.Madeni paranın fiyatı yükseldikçe, pompala ve dök grubuna bağlı olmayan diğer tüccarlar da satın alma çılgınlığına tutunarak fiyatını daha da artırdı.

Koordine eylem, belirli bir fiyat hedefine ulaştığında, bu sefer madeni paranın satılması dışında tekrarlanır. Bu, fiyatında keskin bir düşüşe neden olur. Bitcoin ve altcoin pump grupları kar elde ederken, parayı sahte vaatlerle satın alan diğer tüccarlar kaybeder.

Bitcoin Pump Grupları Nasıl Çalışır?
Bitcoin Pump Grupları Nasıl Çalışır?

Bitcoin Pump Grupları Nasıl Çalışır?

Bitcoin ve altcoin pump grupları tarafından tercih edilen iletişim aracı, mesajlaşma uygulaması oalan Telegramdır. Tüccarlar bu platformda da gruplar oluşturur. Bazı durumlarda, tüccarlar hizmeti başkalarına duyurmayı ve üye olmayı seçebilirler. Hong Kong merkezli bir kripto para birimi borsası olan ünlü şirket, bu tür işlemler için bir favoridir çünkü düşük likiditeye sahip küçük paraları listeleyerek manipülasyon için ideal adaylar haline getirir.

Bilge tüccarlar asla küçük kârlar yönünde koşmazlar. Sabit kalmayıp ve büyük ama resmi uygulamadaki bitcoin işlemlerinden kesin kar elde etmeyi tercih ederler. Daha az likit olan bir pazara portföyünüzden daha az yatırım yapmayı düşünün.

Bu tür yüksek alım satımlar, daha fazla tolerans gerektirirken, zararı durdur ve kar hedef noktaları satın alma seviyesinden daha fazla tahsis edilecektir. Sizilerde kripto para camiasında bol kazanç elde etmek için, ciddi manipülasyon hareketi yapan bitcoin pump grupları ile ortak hareket etmelisiniz.

Altcoin Pump Grupları Para Kazandırır Mı?
Altcoin Pump Grupları Para Kazandırır Mı?

Altcoin Pump Grupları Para Kazandırır Mı?

Çoğu altcoinin fiyatı, Bitcoin’in mevcut piyasa fiyatına bağlıdır. Bitcoin’in itibari para birimlerine göre olduğunu ve bu sebeple oldukça değişken olduğunu anlamak çok önemlidir. Bunun daha basit versiyonu, Bitcoin’in değeri arttığında, altcoinlerin değerinin azalması ve bunun tersi olmasıdır.

Bitcoin fiyatı değişken olduğunda piyasa normalde sislidir ve tahmin edeceğiniz gibi bu, çoğu tüccarın piyasada neler olup bittiğini net bir şekilde anlamasını engeller. Bu noktada, dahil olduğunuz rehberlik eden bir Altcoin pump grubunuz yoksa, işlemlerimiz için yakın hedefler belirlemeniz veya hiç işlem yapmamanız tavsiye edilir.

Yeni başlayanların çoğu yaygın bir hata yapar: fiyatı düşük göründüğü için veya uygun buldukları bir madeni para satın almak. Bir madeni paraya yatırım yapma kararının satın alınabilirliği ile çok az ilgisi olmalı, ancak piyasa değeri ile çok ilgili olmalıdır.

Piyasada toplam 10 milyon hisse ile madeni para başına 100 dolar fiyatlandırılan bir madeni paraya sahip olmak ile aynı madeni paranın 1 milyon hisse ile 1000 dolar fiyatlandırılması arasında hiçbir fark yoktur.

Bu nedenle, yatırım yapıp yapmamaya karar vermek için bir madeni paranın piyasa değerini kullanmak, fiyatını kullanmaktan daha makuldür. Bir madeni paranın piyasa değeri ne kadar yüksekse, yatırım için o kadar uygundur.

Tüm bu açılardan değerlendirilecek olursa, bitcoin yada altcoin tercihi paritelere göre her zaman değişkenlik gösterebilir. Ekonomi dünyasının dinamik yapısı gereği bu hareketlilik kaçınılmazdir. Önemli olan inişli çıkışlı grafiklerdeki artış dalgalarına neden olan manipülasyonları yakalayabilmektir. Bunun için de Kripto para pump grupları en iyi çaredir.

Kripto Sektörünün Yükselen Yıldızı Olmak İster Misin?